    SBM11RAA9GW675096
  • Stock #:
    S1139
  • Mileage:
    5802
  • Net Price
    Total Savings
DESCRIPTION
*** PRICE REDUCED *** 675LT Coupe finished in desirable Chicane grey over black leather/Alcantara interior with Napier Green stitching. Nicely equipped with Napier Green brake calipers behind gloss black/machined finish Super Lightweight wheels, Suspension lifter, rear parking camera with front and rear sensors, Meridian surround sound system, the wider Touring size 'P1' carbon bucket seats, Carbon Fiber Exterior Upgrade Pack (front bumper endplates, lower side intakes, rear bumper), and Carbon Fiber side intakes. The previous owner changed the LT on the badges to Napier green to match the calipers and stitching, and added an upgraded titanium muffler-delete for the exhaust. The full car is covered in paint protection film, front to back. The car is fully inspected and ready to enjoy. Accumulators were replaced 11/20/21, less than 600 miles ago. FACTORY OPTIONS AND EQUIPMENT INLCUDE: Chicane 2016 McLaren 675LT Base RWD 7-Speed Manual Dual Clutch 3.8L V8 Twin Turbocharged Exterior Special Paint - Chicane, Alcantara & Leather Embossed Interior, Car Cover, Carbon Fiber End Plate, Carbon Fiber Exterior Upgrade Pack, Carbon Fiber Lower Side Intake, Carbon Fiber Rear Bumper, Carbon Fiber Side Intakes, Contrast Color Seat Stitching, Front & Rear Parking Sensors, Gloss Black Machined 675LT Logo Wheel Finish, Meridian Surround Sound Upgrade, Napier Green Brake Calipers w/Black Logo, Rear Parking Camera, Soft Close Door Latch, Stealth McLaren Badge, Touring Seat Size, Wheels: 19"" x 8.5"" Front & 20"" x 11"" Rear 5-Spoke.Odometer is 777 miles below market average!We're located in Scottsdale AZ, but also serve Arizona, Nevada, New Mexico, Utah, Kansas, Montana, Wyoming, South Dakota, Nebraska Oklahoma and Texas.